1. NIEDZIELA PALMOWA – Pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
    Święceniem palm i wysłuchaniem opisu Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez nas największych tajemnic naszej wiary – męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
    Zapraszamy do wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego. Bądźmy z Chrystusem w Wieczerniku, w Getsemani, na Golgocie, w chwilach Jego męki i agonii, aby radość z Jego zwycięstwa stała się udziałem każdego z nas.

2. W Wielki Wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na kolejne już modlitewne czuwanie w duchu Taizé. Chciejmy poprzez medytację Słowa Bożego, śpiew kanonów oraz modlitwę w ciszy wejść w tajemnicę męki, śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

3. WIELKI CZWARTEK – Pamiątka ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.
    O godzinie 1800 rozpoczniemy uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej. Po Niej przeniesiemy Pana Jezusa do „Ciemnicy”.
    W tym dniu Adoracja będzie do godziny 2100.

4. WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa.
    Obowiązuje nas w tym dniu post ścisły.
    O godzinie 930 zapraszamy wszystkie dzieci na Drogę Krzyżową. Prosimy, aby każde dziecko przyniosło ze sobą własnoręcznie, bądź przy pomocy rodziców, wykonany krzyż.
    Natomiast o godzinie 1600 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. Najpierw Droga Krzyżowa, później Liturgia Słowa Bożego, Adoracja Krzyża i Komunia Święta. Następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu.
    Na godzinę 2230 zapraszamy wszystkich na Adorację przy Grobie Pana Jezusa, w trakcie której Kameralny zespół wokalny św. Michała Archanioła z Gminy Słomniki wykona pieśni pasyjne z rozważaniami o Męce Pańskiej.
    W tym dniu Adoracja będzie do godziny 2400.
    Bardzo prosimy druhów strażaków z wszystkich jednostek naszej parafii o wystawienie wart w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Natomiast wszystkich parafian prosimy o udział w Adoracji.

5. WIELKA SOBOTA – Dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie.
    Do południa poświęcimy pokarmy na wielkanocny stół.
    W kościele poświęcenie o godzinie: 1000, 1100, 1200.
    W Maszkowie o godzinie 1000, w Krasieńcu – 1030, w Poskwitowie – 1100, w Przestańsku – 1130. Prosimy Państwa Sołtysów o zorganizowanie pojazdów dla księdza.
    O godzinie 1900 rozpoczniemy Wigilię Paschalną – Uroczystą Mszę Świętą, która rozpoczyna celebrację Zmartwychwstania. To najważniejsza Msza Święta w całym roku kościelnym. Poświęcimy ogień, paschał, wodę, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo prosimy o przyniesienie świec.

6. WIELKA NIEDZIELA – DZIEŃ ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA.
    Rezurekcja o godzinie 600. Zapraszamy:
    ⦁ asystę do baldachimu, chorągwi, feretronów;
    ⦁ orkiestrę, druhów strażaków, ministrantów;
    ⦁ wszystkich, do dzielenia się świąteczną radością.
    Następne Msze Święte w tym uroczystym dniu o godzinie: 800, 1000 i 1200.

7. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY.
    Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu ofiarami wspieramy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

8. Zbiórka z ministrantami odbędzie się w czwartek o godzinie 1000 – obecność wszystkich obowiązkowa, gdyż chcemy kontynuować przygotowanie do Liturgii Triduum Paschalnego.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy do wieczności:
    ⦁ śp. Kordulę Karnia, lat 93 – z Poskwitowa Starego.
    Niech dobry Bóg obdarzy naszych bliskich zmarłych życiem wiecznym w Swoim Królestwie.