11 września b.r. w naszej parafii odbyły się dożynki. Co roku rolnicy, przychodzą do kościoła, aby dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Przed uroczystą sumą na parking przykościelny przyjechał ozdobiony traktor z przyczepą, na której przyjechali mieszkańcy Przestańska – odpowiedzialni za przygotowanie tegorocznych dożynek. Piękny korowód dożynkowy, przy grze orkiestry Tempo, wyruszył w procesji do kościoła.

Tam przywitani przez ks. Prefekta Marcina Żuchowicza i ks. Dominika Kostona udali się na uroczystą Mszę. Po homilii wygłoszonej przez ks. Dominika Kostona został poświęcony piękny wieniec dożynkowy oraz chleb i winogrona, które przekazali starostowie p. Monika i Grzegorz Świątkowie. Po Mszy św. - pod kościołem - na wszystkich parafian czekał poczęstunek - chleb z dodatkami (smalcem i ogórkiem) oraz ciasto.

Składamy serdeczne podziękowania parafianom z Przestańska za ogromne zaangażowanie i przygotowanie dożynek.