14 września b.r. w naszej parafii odbyły się dożynki. Co roku, ci którzy pracują na roli przychodzą do kościoła, aby podziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Na kilkanaście minut przed uroczystą sumą, przed schody prowadzące do głównego wejścia do kościoła, zajechał ozdobiony traktor z wozem drabiniastym, na którym przyjechało około 20 osób (oczywiście to nie wszyscy parafianie z Poskwitowa Starego, było ich znacznie więcej, wszakże to oni przygotowywali tegoroczne dożynki i byli za nie odpowiedzialni). Piękny korowód dożynkowy – kobiety i mężczyźni w dawnych „przyodziewkach”, dzieci w strojach krakowskich - przy grze i śpiewie kapeli udał się w procesji do świątyni.

Tam zostali przywitani przez księdza proboszcza i po recytacji przeplatanej śpiewem udali się na uroczystą mszę. Po homilii wygłoszonej przez ks. prefekta został poświęcony piękny wieniec dożynkowy oraz chleb i winogrona, które w procesji przynieśli starości dożynek: Wanda Wieczorek i Zbigniew Miska. Dzieci recytowały wierszyki. Po Mszy św. - przy kościele - na wszystkich parafian czekał chleb z dodatkami (smalcem i ogórkami). Składamy serdeczne podziękowania parafianom z Poskwitowa Starego za ogromne zaangażowanie i przygotowanie tegorocznych parafialnych dożynek.