Przez cały Wielki Post wraz z dziećmi z naszej parafii przygotowywaliśmy się do najważniejszych dni w całym roku liturgicznym, jakim jest Triduum Paschalne. Co czwartek po Mszy Świętej wieczornej gromadziliśmy się na spotkania „Kredkami do nieba”, w trakcie których rozważaliśmy niedzielne Ewangelie. Ich owocem były dziecięce prace plastyczne.

Za nami już drugie spotkanie dla dzieci „KREDKAMI DO NIEBA”.

W miniony czwartek (30.11) odbyły się pierwsze adwentowe zajęcia KREDKAMI DO NIEBA.

W dniach od 07.07.2022 do 13.07.2022r. odbył się wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży do Murzasichla k. Zakopanego – „Wakacje z Bogiem”. Organizatorem wyjazdu była Parafia Trójcy Świętej w Iwanowicach. Jego uczestnikami (w liczbie 30) byli wolontariusze oraz ministranci odznaczający się w minionym roku dużym zaangażowaniem w posługę liturgiczną oraz działalność w SKC.

Ze Świętami Wielkanocnymi wiąże się wiele obrzędów. Zwyczaje te rozpoczyna Niedziela Palmowa, ustanowiona na pamiątkę powitania Chrystusa przez ludność Jerozolimy. Tego dnia we wszystkich kościołach święci się palmy. Dbając o popularyzowanie tradycji, nasza szkoła organizuje już od szesnastu lat Gminny Konkurs na Tradycyjną Palmę.

Wolontariusze SKC z Iwanowic i Poskwitowa aktywnie włączyli się w akcję „Świąteczna niespodzianka” dla podopiecznych hospicjum w Miechowie.

Tuż po Uroczystości Wszystkich Świętych w Szkole w Iwanowicach i Poskwitowie odbył się Korowód Świętych.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych grupa 31 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas oraz parafianie porządkowali cmentarz parafialny.

Już po raz jedenasty w naszej parafii miała miejsce akcja sadzenia żonkili.

25 września po raz 19 wyruszyliśmy na trasę Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Nasza grupa liczyła 23 uczestników.

W dniach od 26.06.2021r do 02.07.2021r. odbył się wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży do Murzasichla k. Zakopanego – „Wakacje z Bogiem”. Organizatorem wyjazdu była Parafia Trójcy Świętej w Iwanowicach. Jego uczestnikami (w liczbie 31) byli wolontariusze oraz ministranci odznaczający się w minionym roku dużym zaangażowaniem w posługę liturgiczną oraz działalność w SKC.

Przed Świętami Wielkanocnymi wolontariusze SKC przeprowadzili akcję „Dodaj nadzieję”, której celem było wsparcie materialne podopiecznych Hospicjum w Miechowie. Wolontariusze przygotowali piękne żonkile z filcu, które można było nabyć jako symboliczne cegiełki. Cały uzyskany dochód został przekazany do Hospicjum jeszcze przed świętami. Dziękujemy za otwarte serca i nadzieję którą dzielicie się z chorymi.

W ramach akcji „Napisz do mnie” organizowanej przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach wolontariusze oraz uczniowie Szkół w Iwanowicach i Poskwitowie napisali 38 listów oraz kartek świątecznych.

Tradycyjnie w Wielkim Tygodniu wolontariusze SKC (w tym roku absolwenci) pod opieką p. Renaty Jagiełki i p. Urszuli Kubik udali się do Hospicjum im. Bł. Bernardyny Jabłońskiej Miechowie z wizytą świąteczną.

Przed Świętami Wielkanocnymi w Niedzielę Palmową wolontariusze SKC zorganizowali po raz kolejny kiermasz świąteczny. Można było na nim kupić różnego rodzaju baranki.

W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy odwiedzić pacjentów Hospicjum w Miechowie z tradycyjnym śpiewem kolęd. Dlatego wolontariusze SKC oraz uczniowie Szkół w Iwanowicach i Poskwitowie przygotowali własnoręcznie zrobione piękne kartki świąteczne.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Szkole w Iwanowicach i Poskwitowie odbył się Korowód Świętych. Ze względu na obecną sytuację (epidemia) korowód odbył się w zmienionej formule.

24 września b.r. w naszej parafii już po raz dziesiąty miała miejsce akcja sadzenia żonkili. Żonkile posadziliśmy na placu przy parkingu w Iwanowicach oraz w Ogrodzie Św. Franciszka w Poskwitowie.

Jak co roku nasza parafia gościła uczestników. Pątnicy przybyli do nas z Myślenic, Mszany Dolnej, Gdowa, Niepołomic. Nasi parafianie jak zawsze z serdecznością i gościnnością przyjęli utrudzonych drogą pielgrzymów.

Szkolne Koło Caritas w Poskwitowie zdobyło grant w konkursie Laudato si dla Szkolnych Kół Caritas w projekcie „Ekologia integralna encykliki Laudato si w działaniu Caritas i społeczności lokalnych realizowany przez Caritas Polska, dofinasowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.