W dniu 28 lipca 2023 roku została podpisana tzw. „Ustawa Kamilka” a dokładnie Ustawa o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 15 lutego br. roku.
Zgodnie z zawartymi w niej wytycznymi każda organizacja i instytucja podejmująca działania z małoletnimi oraz osobami bezradnymi ma obowiązek wprowadzenia tzw. Standardów Ochrony Małoletnich.

W oparciu o niniejsze normy prawne także w naszej parafii został opracowany dokument pod wskazanym tytułem. Można go pobrać tutaj:  Standardy ochrony maloletnich w Parafii p.w. Świętej Trójcy w Iwanowicach,
W wersji papierowej dokument dostępny jest w kancelarii parafialnej.

Ponadto powstał Zespół ds. Prewencji i Interwencji, w którym Pan Dariusz Domajewski objął funkcję tzw. osoby zaufania.
Kontakt do osoby zaufania: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numer telefonu: 519 323 666

Celem opracowanych i wdrożonych Standardów jest ochrona dzieci poprzez tworzenie bezpiecznego, wolnego od przemocy i przyjaznego środowiska dla małoletnich.