pielgrzymkaW dniu 03 października jak co roku udaliśmy się z pielgrzymką autokarową do Sanktuarium Czarnej Madonny na Jasną Górę do Częstochowy. Uczestniczyło w niej 55 parafian w różnym wieku. Były dzieci, młodzież, ale zdecydowana większość to ludzie dorośli. W czasie jazdy do Częstochowy i z powrotem cały czas modliliśmy się śpiewając religijne pieśni, odmawiając różaniec, Koronkę. Ofiarowywaliśmy tę modlitwę za cała nasza parafię i nasze rodziny. Na Jasnej Górze uczestniczyliśmy w Eucharystii o godzinie 9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy św. odprawiliśmy sobie Drogę Krzyżową na wałach. Później był czas wolny na indywidualną modlitwę, zwiedzanie, posiłek i zakupienie pamiątek. O godzinie 14.30 wyruszyliśmy do sanktuarium Rodziny w Leśniowie, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z historią klasztoru i cudownej figury Matki Bożej Leśniowskiej. Mogliśmy także trochę odpocząć w pięknym parku przy klasztorze, a także pokrzepić się różnymi słodkościami - zwłaszcza krówkami leśniowskimi - które sami robią Ojcowie Paulini. Wracaliśmy w dobrych nastrojach. Pogoda nam dopisała. Bogu i Matce Bożej dziękujemy za piękny czas wspólnie spędzony na modlitwie i byciu razem jako wspólnota. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy podobną pielgrzymkę.