Ze Świętami Wielkanocnymi wiąże się wiele obrzędów. Zwyczaje te rozpoczyna Niedziela Palmowa, ustanowiona na pamiątkę powitania Chrystusa przez ludność Jerozolimy. Tego dnia we wszystkich kościołach święci się palmy. Dbając o popularyzowanie tradycji, nasza szkoła organizuje już od szesnastu lat Gminny Konkurs na Tradycyjną Palmę.

8 kwietnia 2022 r. o godz. 13.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach odbyło się otwarcie wystawy palm połączone z wręczaniem nagród laureatom konkursu. Naszymi gośćmi byli także uczniowie z Ukrainy, którzy uczą się języka polskiego w oddziałach przygotowawczych i w ramach poznawania polskiej kultury i zwyczajów przybyli na wernisaż.

W tym roku organizatorzy otrzymali 46 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z siedmiu placówek z terenu gminy Iwanowice. W konkursie wzięły udział także osoby dorosłe. Jury obradujące w dniu 6 kwietnia br. miało bardzo trudne zadanie, ponieważ każda z prac była wyjątkowa, a uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłym zmysłem artystycznym. Komisja wybierająca najlepsze prace brała pod uwagę przede wszystkim wkład pracy, oryginalność oraz dobór odpowiednich materiałów.

Wyniki tegorocznego konkursu:
w kategorii wiekowej dzieci do lat 10:
I miejsce: Oskar Czarnik, Oskar Dudek, Michał Gądek Natalia Kwiecień-Rosa, Aleksandra Kwiecień-Rosa;
II miejsce: Maja Ziębiec, Daria Gajewska, Aleksandra Derdaś;
III miejsce: Amelia Stawarz, Alicja Burda, Monika Zgoda;
wyróżnienie: Mateusz Jędrychowski, Kacper Stolarski, Łucja Leleń

w kategorii wiekowej 11-18 lat:
I miejsce: Magdalena Dudek, Jakub Gadzina, Iga i Maksymilian Kaczmarczyk;
II miejsce: Amelia Osikowska, Lena Gadzina, Aleksandra Stolarska, Weronika Fundament;
III miejsce: Bartosz Mlostek, Wiktoria Duszyc, Julia Obrusik;
wyróżnienie: Dawid Skowronek, Martyna Lewandowska, Zuzanna Patoła, Maja Marczykiewicz.

Nagrody w kategorii osób dorosłych otrzymały panie: Kazimiera Kubik, Wanda Krupa, Katarzyna Rosa, Krystyna Mroczkowska, Zofia Musiałek, Cecylia Cupiał, Elżbieta Płatek, Teresa Tondera, Bogumiła Patoła, Krystyna Żukowska, Zdzisława Gadula z wnukiem Kamilem Sikorą oraz Zofia Żuradzka z wnuczką Aleksandrą Stawarz.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci książek (albumów), słuchawek nausznych, puzzli, pasteli, stroików świątecznych, słodyczy wielkanocnych i dyplomów, które zostały zakupione dzięki hojności fundatorów. Warto zauważyć, iż co roku nasz konkurs chętnie wspierają:  Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Świętej  w Iwanowicach, Urząd Gminy w Iwanowicach, Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Iwanowicach oraz Firma Krak-Marfisch.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji  XVI Gminnego Konkursu na Tradycyjną Palmę.
Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

dekor
ew