W niedzielę 8 października obchodziliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tradycyjnie w tym dniu przed Kościołem wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z Poskwitowa i Iwanowic kwestowali na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta pomaga szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z terenów wiejskich i małych miast całej Polski. Obecnie w całej Polsce jest ponad 2500 stypendystów. W czasie trwania zbiórki przy naszym Kościele wolontariusze zebrali 2383 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki.