Kochani Bracia i Siostry!

Na początku pragnę przesłać chrześcijańskie pozdrowienie i życzenia, aby Chrystus, który jest w Waszych sercach pomnażał w rodzinach miłość, zgodę i wzajemne poszanowanie.

Mój list kieruję do Was w związku ze zbliżającymi się Misjami Świętymi, które przeżyjemy wspólnie w dniach od 31 marca do 5 kwietnia Roku Pańskiego 2019. Przy tej okazji chciałbym podziękować za zaproszenie mnie do przeprowadzenia Misji Świętych w Waszej Parafii. Będzie to czas szczególny: czas nawiedzenia parafii przez Pana Boga.
Kiedyś Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą, gdyż ludzie tam mieszkający nie poznali czasu i miejsca swego nawiedzenia przez Pana Boga. Wierzę mocno, że w przypadku Waszej Parafii wszyscy odpowiecie na to nawiedzenie. Rodzice, młodzież i dzieci znajdą czas, aby w tym błogosławionym tygodniu Misji Parafialnych każdego dnia być w kościele. Pan Jezus z wielką radością Was zaprasza i pragnie zamieszkać w Waszych sercach.
Nie przestaję błagać Wszechmogącego Boga za wstawiennictwem Bogarodzicy Dziewicy Maryi, aby ten Święty Czas zaowocował pięknymi owocami nawrócenia: aby panowała miłość tam, gdzie panuje nienawiść, wybaczenie tam gdzie panuje krzywda, jedność tam gdzie panuje zwątpienie, nadzieja tam gdzie panuje rozpacz, światło tam gdzie panuje mrok, radość tam gdzie panuje smutek...
Szczególnie proszę o błagalną modlitwę tych, którzy cierpią. Ofiarujcie Waszą modlitwę cierpienia w intencji Misji Świętych. Proszę również o to młodzież i dzieci.
Podczas Misji Parafialnych przeżyjemy między innymi intronizację obrazu Jezusa Miłosiernego i oddamy rodziny Parafii Miłosierdziu Bożemu. Dzięki temu przygotujemy się w sposób dogłębny do Świąt Wielkanocnych.
Błagajmy zatem Boga Trójedynego o odnowienie naszych serc w tym Świętym Czasie i wołajmy do Niego: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej Ziemi, Parafii w Iwanowicach!

Z kapłańskim pozdrowieniem
Ks. Andrzej Kaszycki