JP2„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Od 15 X 2008 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach działa Szkolne Koło Caritas. Powołane zostało na wniosek Dyrektora Szkoły   przez Dyrektora Caritas Kieleckiej. Koło to  skupia 68 wolontariuszy.

Cieszy fakt, że są uczniowie którzy pragną bezinteresownie służyć drugiemu człowiekowi, nieść pomoc, dzielić się z innymi i troszczyć się o potrzebujących i samotnych. Temu właśnie ma służyć Szkolne  Koło Caritas, które pomaga wychowywać dzieci i młodzież do aktywności, odpowiedzialności, wrażliwości oraz uczy twórczego wykorzystania swoich możliwości.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas:

Przewodnicząca: Alicja Domajewska
Zastępca: Julia Karnia, Patrycja Fundament