s zwolinskiOd 15 X 2008 r. w Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu działa Szkolne Koło Caritas. Powołane zostało na wniosek p. dyrektor Anny Rerak przez Dyrektora Caritas Kieleckiej. Koło to skupia 67 wolontariuszy.

Cieszy fakt, że są uczniowie którzy pragną bezinteresownie służyć drugiemu człowiekowi, nieść pomoc, dzielić się z innymi i troszczyć się o potrzebujących i samotnych. Temu właśnie ma służyć Szkolne Koło Caritas, które pomaga wychowywać dzieci i młodzież do aktywności, odpowiedzialności, wrażliwości oraz uczy twórczego wykorzystania swoich możliwości.

Mamy nadzieje, że dzięki doświadczeniu wolontariatu, uczniowie ci wyrosną na ludzi zaangażowanych i odpowiedzialnych, którzy nie przeliczają wszystkiego na pieniądze, ale potrafią dostrzegać prawdziwe wartości - wymagające wysiłku, lecz nadające życiu głębszy sens i przynoszące satysfakcję.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas:

Przewodniczący: Daniel Przecherka
Zastępca: Natalia Radłowska