25 stycznia b.r. odbyły się obchody 15-lecia Parafialnego Koła Caritas. Mszę świętą z tej okazji sprawowali:  ks. Proboszcz Ryszard Suchanowski oraz ks. Kan. Krzysztof Banasik – z-ca Dyrektora Kieleckiej Caritas, który wygłosił okolicznościowe kazanie. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele różnych instytucji, władze samorządowe, darczyńcy, sponsorzy, oraz wolontariusze caritas. Po Mszy świętej w zajeździe „Pod Jaskółkami” odbyła się dalsza część spotkania.

Po obiedzie goście wysłuchali koncertu Kapeli Ludowej „Maszkowiacy”. Następnie ks. K. Banasik wyraził uznanie i wdzięczność za 15 - lecie działalności charytatywnej Parafialnego Koła Caritas przekazując specjalne podziękowania  Ks. Proboszczowi R. Suchanowskiemu oraz paniom: Henryce Oleksy, Józefie Wieczorek, Zofii Musiałek, Zofii Wiśnickiej , Józefie Herjan oraz Zofii Chludek. Padło też wiele życzeń i ciepłych słów ze strony przybyłych gości: pana wójta Roberta Lisowskiego oraz pani Beaty Ciepły – Dyrektora Banku Żywności w Krakowie. Wszystkim za dar obecności, pomocy i wszelką dobroć z serca dziękujemy.

Parafialne Koło Caritas comiesięcznie pomaga 130 rodzinom i osobom samotnym. W ciągu roku wydaje ponad 20 ton żywności, przygotowuje paczki z produktów pozyskanych w ramach zbiórek żywności, organizuje Mikołaja dla dzieci w Kościele oraz  spotkanie opłatkowe dla rodzin i osób samotnych.

2A
Caritas-list gratulacyjny