1. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy:
    ⦁   w poniedziałek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła – Patronki Europy.
    ⦁   w środę – św. Józefa Rzemieślnika.
    Rozpoczyna się miesiąc maj – najpiękniejszy miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia naszej Matki i Królowej.
    Bardzo prosimy, abyśmy znaleźli czas i chęci, by w poszczególnych wioskach gromadzić się przy kapliczkach, krzyżach, figurach, aby śpiewać Maryi nasze piękne, polskie majówki.
    ⦁   w czwartek – św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła.
    ⦁   w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki Polski.
    W tym dniu Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Na godzinę 1000 zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – w Święto Konstytucji 3 Maja.
    Na wszystkich Mszach Świętych odnowimy Milenijny Akt oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie.
    Następnie o godzinie 1700 będziemy sprawować Mszę Świętą w Kapliczce w Przestańsku z okazji dorocznego odpustu.
    Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas post, zatem możemy spożywać dania mięsne.
    ⦁   w sobotę – św. Floriana – męczennika.
    To I sobota miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej uwielbimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

2. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca maja. Na Mszach Świętych będziemy adorować Najświętszy Sakrament. Zmieniamy również tajemnice różańcowe.
    Na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej.
    Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę o godzinie 1700.Prosimy rodziców o przygotowanie kościoła i otoczenia na tę uroczystość w sobotę według ustalonego porządku.
    Natomiast w poniedziałek na godzinę 1830 zapraszamy dzieci klas IV do kościoła na spotkanie.

3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne modlitewne czuwanie w duchu Taizé. Chciejmy poprzez medytację Słowa Bożego, śpiew kanonów oraz modlitwę w ciszy, dziękować Panu Jezusowi za Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

4. Spotkanie dzieci klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, będzie w tym tygodniu w czwartek o godzinie 1630. Prosimy o obecność.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy modlitwy o urodzaje oraz o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli. O godzinie 1700 poświęcimy pola:
    ⦁   1 ksiądz – Maszków;
    ⦁   2 ksiądz – Krasieniec.
    Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jak zawsze prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz o dowóz księdza. Na zakończenie będziemy sprawować Mszę Świętą.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy do wieczności:
    ⦁   śp. Stanisława Gila, lat 77 – z Poskwitowa Starego.
    Niech dobry Bóg obdarzy naszych bliskich zmarłych życiem wiecznym w Swoim Królestwie.