1. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Maryi podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja. Na Mszach Świętych adorujemy Najświętszy Sakrament. Przed Chrystusem Eucharystycznym składamy hołd Najświętszej Maryi Pannie – naszej Matce i Królowej. Zmieniamy również tajemnice różańcowe. Módlmy się, aby siostry i bracia zakonni orazseminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

3. Również dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas IV przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej. Módlmy się w ich intencji, aby jak najczęściej karmiły się Ciałem Chrystusa i dzięki temu duchowemu pokarmowi wzrastały nieustannie w latach, mądrości, miłości Boga i ludzi. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz otoczenia na dzisiejszą uroczystość.
    Dzieci, w środę 29 maja, udadzą się z dziękczynną pielgrzymką do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii.

4. Dzisiaj również rozpoczynamy poświęcenia pól w naszej parafii. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o odpowiednią pogodę i urodzaj.
    Zapraszamy do modlitwy wszystkich mieszkańców naszych wiosek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i dowóz księży.
    O godzinie 1700 poświęcimy pola:
    ⦁ 1 ksiądz – Maszków;
    ⦁ 2 ksiądz – Krasieniec.

5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy:
    ⦁ w poniedziałek – Święto Świętych Apostołów: Filipa i Jakuba;
    ⦁ we wtorek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej;
    ⦁ w środę – Uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski i naszej diecezji kieleckiej.

6. W przyszłą niedzielę przypada już Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    O godzinie 1700 poświęcimy pola:
    ⦁ 1 ksiądz – Poskwitów Nowy i Kapkaz;
    ⦁ 2 ksiądz – Poskwitów Stary – na zakończenie przy świetlicy będzie sprawowana Msza Święta.
    Prosimy o przygotowanie ołtarzy.

7. We wtorek i czwartek o godzinie 1630 próba dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o obecność.

8. Dziękujemy dzieciom rocznicowym i ich rodzicom za kwiaty ofiarowane do naszego Kościoła. Po długiej przerwie wznawiamy kolejkę ubierania kwiatami kościoła. W tym tygodniu prosimy o ten dar kolejne rodziny z Biskupic.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy do wieczności:
    ⦁ śp. Ireneusza Obrusika, lat 72 – z Biskupic.
    Niech dobry Bóg obdarzy naszych bliskich zmarłych życiem wiecznym w Swoim Królestwie.