25 września po raz 19 wyruszyliśmy na trasę Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Nasza grupa liczyła 23 uczestników.

W tym roku wędrowaliśmy trasą zwaną „Akademicką” liczącą 12,5 km. Wyruszyliśmy z Chybic przez Cząstków, Chełmową Górę, Nową Słupię na Święty Krzyż. Po drodze mogliśmy podziwiać piękno Gór Świętokrzyskich, a po dotarciu do celu pokłoniliśmy się relikwiom Drzewa Krzyża Świętego.
Głównym punktem wydarzenia była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. W homilii mówił do pielgrzymów: – Wędrowanie z Bogiem, poprzez życie ma sens. Dla nas cieszących się łaską wiary, może jeszcze niewystarczająco dojrzałej we wspólnocie Kościoła katolickiego jest wtedy sensowny, kiedy szansę widzimy w Jezusie Chrystusie, naszym Panu i Odkupicielu, a w Nim największy dar Jego miłości jakim jest Eucharystia .
Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Obecnie opiekę nad nim sprawuje Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Wszyscy uczestnicy wracali do domu zadowoleni planując już udział w kolejnym rajdzie za rok. W ramach XXII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż wybrał się również na rowerze pan Bogusław Miśkiewicz pokonując dystans około 140 km.

zd2
zd3