WIELKI CZWARTEK – Pamiątka ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.
O godzinie 1800 rozpoczniemy uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej. Po Niej przeniesiemy Pana Jezusa do „Ciemnicy”.
W tym dniu Adoracja będzie do godziny 2100.

WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa.
Obowiązuje nas w tym dniu post ścisły.
O godzinie 930 zapraszamy wszystkie dzieci na Drogę Krzyżową. Prosimy, aby każde dziecko przyniosło ze sobą własnoręcznie, bądź przy pomocy rodziców, wykonany krzyż.
Natomiast o godzinie 1600 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. Najpierw Droga Krzyżowa, później Liturgia Słowa Bożego, Adoracja Krzyża i Komunia Święta. Następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu.
Na godzinę 2230 zapraszamy wszystkich na Adorację przy Grobie Pana Jezusa, w trakcie której Kameralny zespół wokalny św. Michała Archanioła z Gminy Słomniki wykona pieśni pasyjne z rozważaniami o Męce Pańskiej.
W tym dniu Adoracja będzie do godziny 2400.
Bardzo prosimy druhów strażaków z wszystkich jednostek naszej parafii o wystawienie wart w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Natomiast wszystkich parafian prosimy o udział w Adoracji.

WIELKA SOBOTA – Dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie.
Do południa poświęcimy pokarmy na wielkanocny stół.
W kościele poświęcenie o godzinie: 1000, 1100, 1200.
W Maszkowie o godzinie 1000, w Krasieńcu – 1030, w Poskwitowie – 1100, w Przestańsku – 1130. Prosimy Państwa Sołtysów o zorganizowanie pojazdów dla księdza.
O godzinie 1900 rozpoczniemy Wigilię Paschalną – Uroczystą Mszę Świętą, która rozpoczyna celebrację Zmartwychwstania. To najważniejsza Msza Święta w całym roku kościelnym. Poświęcimy ogień, paschał, wodę, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo prosimy o przyniesienie świec.

WIELKA NIEDZIELA – DZIEŃ ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA.
Rezurekcja o godzinie 600. Zapraszamy:
⦁ asystę do baldachimu, chorągwi, feretronów;
⦁ orkiestrę, druhów strażaków, ministrantów;
⦁ wszystkich, do dzielenia się świąteczną radością.
Następne Msze Święte w tym uroczystym dniu o godzinie: 800, 1000 i 1200.